Taraflar

SATICI (FİRMA): Opera Göcek Turizm ve Tic. A.Ş.

Adres: Göcek Mahallesi Çomarcı Cad. No:7 Fethiye / Muğla

Tel: 0252 645 25 74 

MÜŞTERİ: www.gocekten.net‘in pazarladığı ürünleri alan gerçek ya da tüzel kişi. (18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamaz) 

FATURA: Sipariş sırasında verdiğiniz bilgilere göre düzenlenecektir. Firmalar fatura bilgilerini, bireyler T.C. Kimlik numaralarını eksiksiz ve doğru yazmalıdır. 

ÜRÜN / ÜRÜNLER: www.gocekten.net‘te satışa sunulan ürünler.

Ürün İade

• Teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde, güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, tekrar satılabilirliğini bozmadan her türlü aksesuarı ve kutu içeriğini eksiksiz olarak, iade edebilirsiniz. Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. Fatura gönderilmezse KDV ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. 

• Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kullanılma, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez. 

• Ürün iade durumunda kargo bedeli müşteriye aittir. 

• İade süreci, ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığı tespit edildikten sonra başlar. 

• İadenizin hesabınıza yansıması ödeme şeklinize göre değişiklik gösterir. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ürün iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır. Havale ve EFT ile ödemelerde ise tutar banka hesap numaranıza yatırılır. Ürün iade durumunda para iadesi yapılırken kargo bedeli düşülür.

Diğer Hükümler

• Sistem hatalarından dolayı meydana gelecek fiyat hatalarından satıcı sorumlu değildir. 

• Taraflar bu sözleşmeyi kabul etmiş olur. 

• İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın (Müşteri) veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Alıcı/Alıcılar için örnekleme yöntemi ile hazırlanan iptal ve iade prosedürümüze ilişkin hususları soru-cevap şeklinde aşağıdadır; 

1. Sipariş edilen ürün için ödeme yaptıktan sonra, Satıcının kargoya verme süresi sona ermeden, ürünü almaktan vazgeçilmesi durumunda yapılması gereken

Satıcı ürünü henüz kargoya vermemiş ise bu doğrultuda işlemin iptali için satıcı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.. 

 2. Sipariş ettiğiniz ürün için ödeme yaptıktan, Satıcı da kargo bilgilerini girerek ürünü kargoya verdikten sonra, henüz onay verme süresindeyken ürünü satın almaktan vazgimesi durumunda yapılması gereken

Bu durumda “Kargo ücretini alıcı öder” şeklinde açıklama bulunan ürünlerde, kargo ücretini ödeme zorunluluğunuz vardır. Teslim aldığınız ürünü Satıcının bilgisi dahilinde “Kargo ücretini alıcı öder” açıklaması ile kargoya verip Satıcıya iade edebilirsiniz. Bu şekildeki işlem sayısının artması halinde kötüniyet ihtimali göz önünde bulundurularak üyeliğiniz Göcek’ten tarafından tekrar değerlendirilebilecektir. 

 3. Sipariş ettiğiniz ürün elinize ulaştıktan sonra ürünü beğenmediysem ve/veya herhangi bir sebep ileri sürmeden iade etmek istiyorsanız yapılması gereken

 Ürünü beğenmeme ve/veya herhangi bir sebep ileri sürmeden vazgeçme durumlarında iade talepleri GET (Güvenli E-Ticaret) süreçleri kapsamında ürün elinize ulaştıktan 3 gün içerisinde yapılabilecek olup iade hakkınızı kullanmak istemeniz durumunda sistem üzerinden iade talebinde bulunmanız ve ürünü “Kargo ücretini alıcı öder” açıklaması ile kargoya verip Satıcıya iade etmeniz gerekmektedir. İade talebinizin onaylanmasından ve iadeye ilişkin kargo adres bilgilerinin sisteme girilmesinden sonra ürün için ödediğiniz ürün bedeli hesabınıza iade edilecektir. 

 Ürünü beğenmeme ve/veya herhangi bir sebep ileri sürmeden vazgeçme durumlarında iade talepleri GET (Güvenli E-Ticaret) süreçleri kapsamı dışında ilgili mevzuat hükümleri kapsamında belirlenen cayma hakkı ile de gerçekleştirilebilecektir. Bu durumda Alıcı iade talebini doğrudan Satıcı’ya bildirecek ve cayma hakkı kapsamındaki yükümlülükler Satıcı tarafından yerine getirilecektir. Bu durumlarda güvenli hesaptaki havuzda bulunan siparişe konu ürün bedeli, Satıcı’nın hesabına iletilir. Bu noktadan sonra ise para iadesi ve siparişe konu ürünün geri alınması Alıcı ile Satıcı arasında gerçekleştirilir. Cayma hakkının kullanılması ile ilgili süreçlerde Göcek’ten‘nin herhangi bir sorumluluğu yoktur. 

4. Mevzuat ve mesafeli satış sözleşmesinden kaynaklı Cayma hakkı kullanırken kısıtlama olan ürünler

 Alıcı, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar söz konusu olduğunda da cayma hakkını kullanamayacaktır. 

 5 Alıcı’nın kötü niyetli davrandığının tespit edilmesi

 Siparişe konu ürünleri alıp devamlı olarak iade eden kişiler, bu durumu kötü niyetli olarak tekrarlayanlar, ilanında “Kargo ücretini Alıcı öder” olarak belirtilen ve bu şekilde gönderilen kargoyu teslim almayanlar ve/veya Satıcıyı zarara uğratanlar, siparişe konu ürüne bilerek zarar verdiği hususu satıcı tarafından kanıtlanmış olanların kötü niyetli davrandıkları kabul edilecektir. Kötü niyetli davranan Alıcıların üyelikleri süreli olarak dondurulabilir veya sonlandırılabilir.

  6. Sipariş iade adresi

Siparişe konu ürünü teslim alıp iade etmek isterseniz ürün sipariş esnasında beyan edilen mağaza adresine yapılması gerekmektedir, ayrıca sipariş sonrası mailinize gelen mailde mesafeli satış sözleşmesi içerisinde bulabilirsiniz.

NOT: Teslim alınan ürün, kusurlu/arızalı veya belirtilenden farklıysa müşteri ürünü iade etmek için, Hesabım sayfasından iade sürecini başlatabilir.